تبلیغات دیجیتال

تبلیغات دیجیتال

هر نوع تبلیغات در پلتفرم‌های دیجیتال از جمله وب، شبکه های اجتماعی و دیگر زیرساخت ها را تبلیغات دیجیتال می‌نامند که به شکل‌های مختلف انجام می‌شود. یکی از مهم‌ترین مزایای تبلیغات دیجیتال قابل اندازه گیری بودن آن است. وقتی شما در فضای دیجیتال تبلیغ می‌کنید، ابزارهای مختلفی را در اختیار دارید که تمامی جزییات از دفعات مشاهده تبلیغ تا تعداد خرید مخاطبان را به شما نشان می‌دهد.

اما همانند انواع مختلف تبلیغات، در تبلیغات دیجیتال نیز باید با توجه به فضایی که انتخاب می‌کنید به تولید محتوا بپردازید تا کاربران را به خود جذب کنید.

انواع تبلیغات دیجیتال

اینفلوئنسر مارکتینگ Influencer Marketing

اینفلوئنسر مارکتینگ با توجه رشد قدرت و نفوذ شبکه‌های اجتماعی اخیراً بسیار مورد توجه کارشناسان بازاریابی قرار گرفته است. نتایج تحقیقات نشان می‌دهند که مردم تمایل دارند تا محصولات و خدماتی که از سوی افراد قابل اعتماد به آن‌ها معرفی می‌شود را خریداری کنند. در اینجاست که موضوع اینفلوئنسر مارکتینگ مطرح می‌شود، زیرا در این حالت شرکت به جای اینکه پیام تبلیغاتی خود را به صورت مستقیم به مخاطبین منتقل کند با پرداخت هزینه یا استخدام افرادی که اصطلاحاً اینفلوئنسر هستند، محصولات و خدمات خود را از طریق این افراد به مخاطبین معرفی و توصیه می‌کند.

تبلیغات در اینستاگرام، تلگرام وسایر سوشال مدیاها

اینستاگرام یکی از محبوب‌ترین و پرقدرت‌ترین ابزارهای تبلیغات در دنیای تبلیغات دیجیتال است. این پلتفرم برای بازاریابی محتوا و در عین حال برای ارتباط با مشتری و شنیدن نظرات آن‌ها بسیار کارآمد است.

از هشت سال پیش که اینستاگرام پایه گذاری شد تا کنون رشد و پیشرفت بسیار چشمگیری داشته است، تا جایی که در ماه ژوئن سال ۲۰۱۸ اینستاگرام به نقطه عطف ۱ میلیارد کاربر فعال در ماه رسید! این عدد به قدری تاثیرگذار است که توجه اکثر برندها در سراسر دنیا را به خود جلب کرده‌است.

تبلیغات گوگل ادز Google Ads

گوگل ادز که پیش‌تر به نام گوگل ادوردز شناخته می‌شد سرویس تبلیغات گوگل است که نمایش تبلیغات آن در موتور جستجو و شبکه نمایش گوگل انجام می‌شود. در این سرویس اگر کاربری وارد سایت شما شود توسط گوگل هدفگذاری شده و تبلیغات بنری در سایت‌های نمایش‌دهنده تبلیغات گوگل به او نمایش داده می‌شود.

هر ثانیه ۲٫۳ میلیون جستجو در گوگل انجام می‌شود. کاربری که در گوگل کلمه‌ای را جستجو می‌کند مشخصاً به دنبال یافتن اطلاعات درباره آن کلمه است و نمایش تبلیغات در این لحظه می‌تواند ترافیک بسیار هدفمندی جذب سایت شما کند. در نتیجه با تبلیغات در گوگل ادز می‌توانید با پرداخت هزینه به ازای هر کلیک به سرعت در جایگاه مناسب و اول در صفحات نتایج جستجوی گوگل قرار بگیرید.

تبلیغات همسان Native Ads

native ads همه جا حضور دارند. از سایت مورد علاقه‌تان که هر روز به آن سر می‌زنید گرفته تا شبکه اجتماعی محبوبتان. با توجه به اینکه تبلیغات همسان به خوبی با تجربه کاربری سازگار هستند، نسبت به سایر مدل تبلیغات مانند تبلیغات بنری، محتوای متنی بیشتری دارند. همچنین به جای اینکه در اطراف صفحه ظاهر شوند، طوری در بالا یا پایین محتوای اصلی سایت قرار می‌گیرند که اعتماد کاربر را به خود جلب می‌کنند.

تبلیغات ویدئویی

برای تعریف تبلیغات ویدیویی (Video Marketing) کار سختی پیش رو نداریم و همان‌طور که از نام آن بر می‌آید ویدیو مارکتینگ به معنای برقراری ارتباط با مخاطبان و بازاریابی محصولات و خدمات از طریق نمایش محتوای ویدیویی است.
از آنجایی که مخاطبان به تماشای محتوای ویدیویی رغبت بیشتری دارند و این نوع محتوا اثرگذاری بسیار زیادی دارد، تبلیغات ویدیویی را باید بهترین روش‌ تبلیغاتی بدانیم. البته این نوع تبلیغات نه‌تنها به تخصص، ابزار و بسترهای انتشار خوب نیاز دارد، بلکه هزینه آن نسبت به انواع تبلیغات نیز بالاتر است.

تبلیغات بنری

تبلیغات بنری یک پیام تبلیغاتی جذاب است که در قالب یک طراحی گرافیکی جذاب ثابت یا متحرک به کاربران ارائه می‌شود، توجه‌شان را جلب و آنها را به سمت وبسایت شما هدایت می‌کند.

تبلیغات بنری با اهداف مختلفی به کار گرفته می‌شوند که مهم‌ترین آن‌ها افزایش آگاهی از برند (Brand Awareness) است. شما به کمک این بنرها به مشتریان بالقوه‌تان اعلام وجود و به این شکل هویت خود را در ذهن آنها تثبیت می‌کنید.

افزایش ترافیک و ارتقای رتبه در گوگل، جمع‌آوری لید یا سرنخ باکیفیت، افزایش فروش و بازگرداندن مشتری‌ها یا لیدهای ازدست‌رفته با ارائه پیشنهادات جذاب هم از دیگر اهداف به‌کارگیری این روش تبلیغاتی اثربخش هستند.

رفتن به نوار ابزار