طراحی سایت، اپلیکیشن و ربات

طراحی سایت، اپلیکیشن و ربات

طراحی سایت امروزه نقش پررنگی را در جذب مشتری و بازاریابی اینترنتی دارد و با کمک وب سایت می توان به دنیای پول ساز اینترنت وارد شد و سهمی از این بازار را در دست گرفت.طراحی وب سایت علاوه بر گرافیک سایت و محتوای وب سایت مناسب باید در صفحه اول گوگل نیز دیده شود تا بتواند جذب مخاطب بالایی را از اینترنت داشته باشد لذا طراحی سایت با یک شرکت طراحی وب سایت  حرفه‌ای و با تجربه اولین قدم در دنیای بازاریابی اینترنتی است.

بسیاری از صاحبان کسب کار که تجربه حضور در بازارهای آنلاین و اینترنت را دارند امروزه نیاز به حضور در بازارهای نوین گوشی‌های هوشمند و لزوم طراحی اپلیکیشن موبایل در جهت کسب سهم بیشتری از بازار را احساس کرده اند. همواره جذب بازدیدکننده بیشتر در فضای رقابتی و ایجاد برندیگ و پیشی گرفتن از رقبا در تجارت الکترونیک حائز اهمیت بوده است.

گسترش دستگاه های موبایل هوشمند در سطح جهان باعث تغییر رفتار استفاده کنندگان از اینترنت شده است امروزه میزان دسترسی به اینترنت از طریق موبایل نسبت به دستگاه های دیگر مانند لپ تاپ و کامپیوتر پیشی گرفته و سرعت رشد آن بسیار سریع است و در آینده ای نزدیک بیشترین دسترسی به اینترنت از طریق موبایل ها و تبلت ها خواهد بود.

اگرچه داشتن سایت واکنش گرا پس از تغییر رفتار استفاده کنندگان از اینترنت با حضور موبایل ها اهمیت پیدا کرد اما آمارها نشان می دهد بیشتر از ۸۰ درصد افراد از طریق نرم افزارهای اختصاصی موبایل به اینترنت دسترسی داشته اند.

گرچه تعداد نرم افزارهای موبایل در بازار و تقاضا برای بهتر دیده شدن زیاد است اما یافت شدن بین تعداد زیادی برنامه موبایل بسیار راحت تر از پیدا شدن در میان میلیون ها صفحه وب خواهد بود. همچنین نرم افزارهای موبایل اختصاصی طراحی شده دارای کیفیت بسیار بالاتری نسبت به موبایل سایت‌ها بوده و تجربه کاربری بهتری را برای استفاده کنندگان نهایی به ارمغان می آورد و لذا طراحی اپلیکیشن موبایل در حال حاضر برای بسیاری از کسب و کارها ضروری می باشد.

طراحی سایت

طراحی سایت شرکتی، طراحی سایت فروشگاهی، نصب و راه اندازی وب سایت های سفارشی با قالب گرافیکی بومی و خدمات پشتیبانی.

برنامه نویسی اپلیکیشن

اپلیکیشن موبایل یکی از نقاط تماس سازمان‌ها با مخاطبان بیرونی است که در دهه گذشته بسیار موردتوجه برندهای نوین و پیشرو قرارگرفته است

طراحی ربات تلگرام

طراحی و راه اندازی ربات تلگرام در بستر فروشگاه , معرفی محصولات , خرید و فروش کالا , ارتباط با کاربران و اهداف مختلف.

نرم افزارهای مبتنی بر وب

بررسی، طراحی، پیاده سازی، نصب و راه اندازی سامانه های مبتنی بر وب مبتنی با آخرین راه حل های پیاده سازی نرم افزار ها مایکروسافت.

طراحی سایت

با افزایش روز افزون کاربران اینترنتی طراحی سایت در تمامی حیطه ها امری ضروری به نظر می رسد. شرکت‌ها جهت معرفی فعالیت‌ها و خدمات خود در دنیای مجازی نیاز به سایتی با تعدادی صفحات دارند. سایت مکانی اختصاصی جهت معرفی خدمات این شرکت‌ها می باشد. به کلیه مراحل طراحی یک سایت اعم از طراحی قالب ویژه، تنظیم فونت، عکس‌ها، طراحی آیکون‌های خاص و انیمیشن های جذاب و … طراحی سایت گفته می شود. در طراحی سایت خلاقیت در طراحی و ارائه خدمات پس از طراحی همچون بهینه سازی سایت و پشتیبانی آن بسیار حائز اهمیت است که آژانس دیجیتال ریتم این امکانات را برای متقاضیان خود فراهم می آورد.

نکات مهم در طراحی سایت کارآمد

برای طراحی یک سایت موفق باید یک سری نکات را در نظر داشت تا طراحی به بهترین شکل ممکن صورت پذیرد. برای داشتن یک سایت حرفه ای باید هدف کلی از طراحی سایت مشخص شود گروه مشاوره ریتم در ابتدا مشاوره های لازم به متقاضیان را ارایه می دهند تا بر اساس آن نوع سایت مورد نظر مشخص شود.

قدم بعدی در طراحی یک سایت حرفه ای بررسی علایق بازدیدکنندگان سایت مورد نظر است. در نظر داشتن نگاه کاربر مهمترین رکن موفقیت در طراحی یک سایت کارآمد می باشد. طراحی قالب سایت، ترکیب رنگهای مورد استفاده، منو و مسیریابی و حتی فونت سایت باید از دیدگاه بازدیدکنندگان، بررسی و انتخاب شود. یک سایت حرفه ای باید در بازدیدکنندگان خود حس آرامش و اعتماد ایجاد کند و مناسب با اهداف آنها باشد به طوری که کاربران بتوانند به راحتی صفحه مورد نظر خود در سایت را پیدا کنند و از مطالعه مطالب و عکس‌های سایت لذت ببرند.

مراحل طراحی سایت (Web Design)

طراحی وب سایت شامل مراحلی است که اجرای صحیح هر یک از این مراحل در پیاده سازی و بهره برداری از یک سایت از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد. لذا به بررسی موردی این مراحل و شناسایی اهمیت هر مرحله در پیاده سازی یک سایت می پردازیم:

 1. بررسی اهداف شما از داشتن وب سایت
  اولین مرحله در طراحی سایت تعیین اهداف و نیازهای شما از داشتن یک وب سایت است. لذا در قدم اول تعیین و بررسی دقیق اهداف و نیازهای شما قرار دارد. تمامی فعالیت‌های طراحی گرافیک، طبقه بندی اطلاعات، کد نویسی و پیاده سازی اطلاعات بر مبنای اهداف و نیازهای شما صورت خواهد گرفت. وب سایت طراحی شده برای شما باید اهداف و نیازهای خاص شما را برآورده کند.
 2. طبقه بندی و دسته بندی صحیح اطلاعات
  در یک وب سایت طبقه بندی صحیح اطلاعات می تواند به کاربر این امکان را بدهد تا در کمترین زمان و با سریع ترین روش به خواسته‌های خود جهت مراجعه به سایت برسد. لذا در این مرحله که بر اساس نیازسنجی و تعیین اهداف صورت می گیرد باید اطلاعات به نحوی در سایت طبقه بندی شوند که تمامی نیازها، اهداف و استراتژی‌های تعیین شده را تحت پوشش قرار داده و مخاطبین و مشتریان شما به سهولت بتوانند اطلاعات مورد نظر خود را در آن بیابند.
 3. طراحی گرافیک سایت
  با طبقه بندی اطلاعات، تیم طراحی گرافیک طرح مورد نظر خود را بر اساس اهداف، نوع فعالیت و نظرات شما پیاده سازی می نمایند. نمای زیبای ظاهری سایت برای جلب توجه هر چه بیشتر بیننده به همراه هماهنگی نوع فعالیت با ساختار و رنگ آمیزی طرح سایت از ملزومات اساسی یک وب سایت حرفه ای می باشد. قرارگیری هدفمند اطلاعات در طرح از موارد دیگری است که به افزایش بازدید و بهره وری سایت طراحی شده کمک شایان می نماید.
 4. اسلایس سایت و تبدیل گرافیک به HTML
  در این مرحله اسلایس کاران، گرافیک طراحی شده را به فایل html تبدیل و جهت پیاده سازی به تیم برنامه نویسی تحویل می دهند. اسلایس سایت باید بر اساس استانداردهای html انجام گیرد.
 5. پیاده سازی و برنامه نویسی
  طراحی سایت شیوه ها و روش‌های متفاوتی دارد که در این میان یافتن بهترین روش و استفاده از آخرین ابزارها و تکنولوژی‌ها باید به موازات خواسته ها و نیازهای وب سایت شما صورت پذیرد. در جهت دستیابی و بکارگیری از بهترین تکنولوژی ها، ابزارها و روش ها برای طراحی سایت مشتریان خود است که آژانس ریتم همواره در حال تحقیق، بررسی و بروزرسانی نرم افزارها و تخصص‌های کادر پرسنلی خود می باشد. مورد مهم دیگر در پیاده سازی و برنامه نویسی وب سایت دارا بودن قابلیت بروز رسانی و تغییر سایت بر اساس نیازهای آینده شماست.
  چرا که وب سایت باید قابلیت ارتقا ، بروز رسانی و بهینه سازی را داشته باشد تا در آینده و به سهولت بتوان از این امکانات بهره مند شد.
 6. تست و بارگذاری
  پس از اتمام پروژه و برنامه نویسی اولیه وب سایت لازم است که همانند هر سیستم دیگری سایت تست شود و چهارچوب نهایی آن مشخص شود. در این مرحله ما ایرادات احتمالی را شناسایی و اقدامات لازم را در جهت رفع آنها انجام می دهیم.
 7. بارگذاری سایت در فضای نهایی و ورود اطلاعات
  پس از طی مراحل بالا، سایت طراحی شده آماده بارگذاری نهایی و ورود اطلاعات است. در سایت های داینامیک ودر چهارچوب گرافیک طراحی شده قابلیت تغییر اطلاعات سایت را در هر زمان و با خواست خود دارید. ورود اطلاعات در وب سایت های طراحی شده توسط  آژانس دیجیتال ریتم بسیار ساده است و طی یک دوره آموزشی کوتاه هر یک از پرسنل شرکت شما به سهولت قادر به ورود اطلاعات و بروزرسانی محتویات وب سایت خواهد بود.
 8. بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو (SEO)
  پس از بارگزاری موفقیت آمیز سایت شما در محیط اینترنت، این موضوع که سایت در موتورهای جستجو شناسایی شده و در حین جستجوی کاربران به سهولت و بر مبنای کلمات کلیدی متداول در زمینه کاری شما رتبه نخست را کسب نماید بسیار حائز اهمیت است. دسترسی کاربران به سایت معمولآ از طریق این جستجو ها صورت می گیرد، لذا علاوه بر رعایت استانداردهای لازم که به صورت پیش فرض توسط ما قرار می گیرد، تیمی کامل جهت ارتقا و پیاده سازی تکنیک های بهینه سازی، وب سایت شما را در رسیدن به این هدف مهم یاری می رسانند.

طراحی اپلیکیشن

بسیاری صاحبان کسب کار که تجربه حضور در بازارهای آنلاین و اینترنت را دارند امروزه نیاز به حضور در بازارهای نوین را احساس کرده‌اند. همواره جذب بازدیدکننده بیشتر در فضای رقابتی و ایجاد برندیگ و پیشی گرفتن از رقبا در تجارت الکترونیک حائز اهمیت بوده است.

گسترش دستگاه‌های موبایل هوشمند در سطح جهان باعث تغییر رفتار استفاده کنندگان از اینترنت شده است امروزه میزان دسترسی به اینترنت از طریق موبایل نسبت به دستگاه های دیگر مانند لپ تاپ و کامپیوتر پیشی گرفته و سرعت رشد آن بسیار سریع است و در آینده ای نزدیک بیشترین دسترسی به اینترنت از طریق موبایل ها و تبلت ها خواهد بود.

اگرچه داشتن سایت واکنش گرا پس از تغییر رفتار استفاده کنندگان از اینترنت با حضور موبایل ها اهمیت پیدا کرد اما آمارها نشان می دهد بیشتر از ۸۰ درصد افراد از طریق نرم افزارهای اختصاصی موبایل به اینترنت دسترسی داشته‌اند.

گرچه تعداد نرم افزارهای موبایل در بازار و تقاضا برای بهتر دیده شدن زیاد است اما یافت شدن بین تعداد زیادی برنامه موبایل بسیار راحت تر از پیدا شدن در میان میلیون ها صفحه وب خواهد بود. همچنین نرم افزار های موبایل اختصاصی طراحی شده دارای کیفیت بسیار بالاتری نسبت به موبایل سایت ها بوده و تجربه کاربری بهتری را برای استفاده کنندگان نهایی به ارمغان می آورد.

چرا باید برای کسب و کار خود اپلیکیشن موبایل طراحی کنیم؟

بدون توجه به اینکه چند سال دارید و از چه تکنولوژی‌هایی در زندگی شخصی و کاری استفاده می کنید حتما متوجه ظهور نسل جدید گجت های هوشمند شده اید. حتی اگر خودتان از یک گوشی هوشمند یا تبلت استفاده نمی کنید در محیط اطراف شاهد کاربرد بالای آنها و نفود شگفت انگیز و سریع آن بویژه در بین جوانان بوده اید. نفوذ و گسترش گوشی های هوشمند بین مردم باعث شده است کسب و کار های مختلف به دنبال استفاده از اپلیکیشن ها موبایل در جهت افزایش ارتباط با مشتری و فروش بیشتر باشند.

با طراحی اپلیکیشن موبایل قادر خواهید بود:

 • ارتباط دوسویه قوی با مشتری داشته باشید
 • در میان رقبا بهتر از پیش دیده شود
 • راه های جدید و آسان تر ارائه خدمات برای مشتری فراهم کنید.
 • در فضای خصوصی آن ها حضور همیشگی داشته باشید.
 • در بازار رقابتی از رقبای خود پیشی بگیرید.
 • کیفیت کاربری بی همتا نسب به موبایل سایت ها برای مشتریان فراهم نمایید.
 • راه های ارتباطی خود را افزایش دهید.
 • برند خود را بیشتر از پیش مطرح کنید.

داشتن یک اپلیکیشن موبایل اختصاصی برای برند شما و حضور بر روی گوشی هوشمند مشتریانتان سخت نیست. در ادامه مهم ترین نکات در مورد قرارداد و شیوه‌ی همکاری ما بیان شده است. شما می‌توانید یکی از بسته های پیشنهادی ما را انتخاب کنید و یا ایده ی سفارشی خودتان را داشته باشید. سعی کردیم همه چیز شفاف و روشن باشد اگر سوالی در مورد قیمت داشتید با ما تماس بگیرید.

گام های اجرایی طراحی اپلیکیشن :
 1. بررسی نیاز و ابعاد پروژه و ارائه ی پیشنهاد
 2. عقد قرارداد با توجه به یکی از طرح های پیشنهادی
 3. برگزاری جلسه هم اندیشی شروع پروژه
 4. جمع آوری و تدوین محتوی
 5. طراحی گرافیکی رابط کاربری اپلیکیشن
 6. برگزاری جلسه برای تایید محتوی و طرح‌های گرافیکی
 7. شروع برنامه نویسی با توجه به پلت فرم
 8. تست اولیه اپلیکیشن
 9. رفع نواقص و عیوب احتمالی و اعمال آخرین ویرایش های مورد نظر شما
 10. تحویل پروژه نهایی
 11. آغاز توزیع با توجه به کانال های سناریو انتخابی
 12. کنترل و پایش نتایج رشد دانلود و توزیع برنامه
نکات مهم در قیمت پروژه :
 1.  ویژگی‌ها و امکانات فنی مورد نظر
 2. میزان و چگونگی استفاده از وب سرویس‌ها
 3. پلت فرم و سیستم عامل مورد نظر
 4. محدودیت زمانی
 5. برنامه انتشار و توزیع اپلیکیشن

طراحی ربات تلگرام

طراحی ربات تلگرام

بات تلگرام یا ربات تلگرام یک سیستم هوشمند محاوره‌ای است که می‌تواند در مقابل دستورهای کاربران واکنش مناسب از خود نشان داده و با کاربران تلگرام ارتباط تعاملی برقرار نماید. کاربران نیز می‌توانند با ارسال دستورات گوناگون با ربات های تلگرام در ارتباط باشند.

صاحبان کسب و کار، ارائه دهندگان سرویس‌های مختلف و مشاغل مختلف می توانید با استفاده از ربات هوشمند تلگرام یک سیستم پاسخگویی خودکار ۲۴ ساعته و در ۷ روز هفته داشته باشید.

بات پیام رسان چیست؟

با رواج استفاده از پیام رسان‌های موبایلی در بین کاربران گوشی‌های هوشمند این پیام رسان‌ها به بستر مناسبی برای ارتباط میان کسب و کارها و مشتریان ایشان نیز تبدیل شده‌اند. در همین راستا بسیاری از پیام رسان ها با ارائه بسترهای برنامه نویسی ویژه امکان ارائه نرم افزارهای مخصوص برای کسب و کارها را فراهم آورده اند که این نرم افزارها به اختصار بات پیام رسان نامیده می شود. چند سالی است که بات های پیام رسان به علت های ذکر شده در فهرست زیر مورد استقبال انبوه کاربران قرار گرفته است.

 • سادگی دسترسی و سهولت استفاده
 • امکان ارتباط کاری در کنار روابط شخصی
 • امکان استفاده چند سکویی (قابل کار روی سیستم عامل های مختلف)
انواع ربات های تلگرام و کاربرد های ربات تلگرام چیست؟

در سال اخیر بیشترین تعداد کاربران ایرانی به استفاده از پیامرسان تلگرام رو آوردند و هم اکنون این رقم به بیش از ۴۵ میلیون نفر رسیده است که نیمی از جمعیت کاربران تلگرام را تشکیل می‌دهد! میانگین استفاده هر کاربر ایرانی از تلگرام بیش از ۲ ساعت در روز است که بیش از میانگین تماشای تلویزیون است توسط هر ایرانی می‌باشد. لذا می‌توانید تلگرام را به عنوان بستری برای توسعه و تحول کسب و کارتان در نظر بگیرید که پتانسیل بالایی در معرفی محصولات و خدمات شما به مشتریان دارد. در اینجا به برخی از کاربرد ها و انواع ربات های تلگرام اشاره می کنیم ولی به این معنی نیست که سفارش طراحی ربات شما باید محدود به همین موارد باشد.

برنامه نویسی ربات تلگرام – هوشمند

با برنامه نویسی بات تلگرام سفارشی، با قابلیت نصب و راه اندازی بر روی سرورهای خود می‌توانید خدمات و سرویس‌های متنوع و یکپارچه با کسب و کار خود را بر روی بستر پیام رسان تلگرام به صورت ربات هوشمند تلگرام ارائه دهید.

امکانات سمت کلاینت که بر روی محیط پیام رسان تلگرام قابل بهره برداری توسط کاربران است:

 • سفارشی سازی پیغام های مختلف مانند خوش آمد گویی و …
 • پاسخگویی خودکار به ورودی خط دستور (شروع شده با خط مورب مناسب گروه ها)
 • قابلیت پاسخگویی خودکار به متن های ویژه
 • ایجاد کلیدهای سفارشی
 • ایجاد مجموعه کلیدهای تو در تو
 • امکان عضویت یا لغو عضویت برای کاربران
 • امکان ارسال متن، تصویر، موسیقی، ویدیو و فایل برای کاربران
 • امکان دریافت اطلاعات مکانی کاربر
 • امکان دریافت شماره موبایل کاربر

امکانات سمت سرور شامل قابلیت های مدیریتی است که به صورت سفارشی منطبق با نیاز و سفارش شما طراحی و برنامه نویسی شده و بر روی سرور شما نصب و راه اندازی می‌شود:

 • ارائه فهرست اعضا شامل شناسه، نام افراد
 • امکان اتصال به سایت های شرکتی، خبری، فروشگاهی و غیره
 • امکان اتصال به بانک های اطلاعاتی مختلف
 • امکان دریافت اطلاعات مبتنی بر فایل های CSV, EXCEL, INI, XML و غیره
 • امکان دسترسی به بانک اطلاعات مرکزی بات
 • ارائه گزارش‌های آماری و نمودارهای سفارشی
 • ارائه گزارش اطلاعات کاربران و گروه‌ها
 • قابلیت اتصال به فیدهای اطلاعاتی مانند RSS، ATOM، NewsML و غیره

امکانات زیرساختی ویژه شامل امکان اتصال به سایر سامانه های داخلی و سرویس‌های خارجی است:

 • اتصال به برنامه انبارداری و خدمات انباری مبتنی بر پیام رسان
 • اتصال به برنامه حسابداری و مالی شرکت و گزارشات مبتنی بر پیام رسان
 • اتصال به برنامه CRM شرکت و گزارشات مبتنی بر پیام رسان
 • یکپارچه سازی با سایر سامانه های اداری و بانک های اطلاعاتی
 • یکپارچه سازی با سایر سرویس های وب
 • نرم افزارهای سفارشی با قابلیت های ویژه
 • بازی های دسته جمعی یا تک نفره
 • سرویس‌های متنوع با اتصال به شبکه‌های اجتماعی
 • چت بات: امکان تحلیل ورودی مبتنی بر زیرساخت NLP
 • چت بات: امکان تحلیل و استنتاج ورودی و پاسخگویی هوشمند
 خطرات استفاده از سرویس های ساخت ربات رایگان

سرویس‌های ساخت ربات تلگرام بدون برنامه نویسی و یا رایگان زیادی می‌‍توانید پیدا کنید که امکانات محدودی مثل ارسال پیام در اختیار شما قرار می‌دهند که در موارد جزئی کمک حال شما می‌باشند. هر ربات دارای یک رمز توکن است که فقط با داشتن آن رمز میتوان ربات را برنامه نویسی، مدیریت و استفاده کرد. اولین چیزی که این سرویس‌ها درخواست میکنن توکن ربات شماست که با داشتن آن صاحب اختیار ربات می‌شوند و حتی بدون اطلاع شما می توانند توکن را تغییر داده و دسترسی شما را به ربات قطع کنند. علاوه بر آن می‌توانند در حین اینکه شما توکن را دارید بدون اطلاع شما با استفاده از رباتتان برای دیگران هر پیغام دلخواهی بفرستند و حتی اطلاعات ارسال شده توسط آن‌ها را در سرورهای خود ذخیره سازی و استفاده کنند. از سوی دیگر چون این سرویس ها به عده ی زیادی خدمات می‌دهند ناچارند که فضا و قدرت پردازش محدودی در اختیار ربات شما قرار دهند که نمی‌تواند پاسخگوی تعداد زیاد کاربران باشد ؛ حتی با تعداد کم هم معمولا سرعت پاسخگویی ربات‌های رایگان پایین و اکثرا با تاخیر می‌باشد که عاملی برای فراری دادن مخاطبان و مشتریان شماست.

مهندسین شرکت ما می‌توانند ربات تلگرام سفارشی شما را روی سرور انتخابی خودتان و یا سرورهای امن و پرسرعت ما راه اندازی کنند تا خیالتان از جهت امنیت و سرعت پاسخگویی راحت باشد. همچنین از لحاظ تخصص فنی هم محدودیتی برای پیاده سازی امکانات دلخواه شما بر روی رباتتان کمبودی نخواهید داشت و هر رباتی که طراحی اش در تلگرام ممکن باشد می توانید سفارش دهید. برای استفاده از ربات هم نگران نباشید ؛ چرا که یک پنل مدیریتی با استفاده آسان و کاربردی در اختیارتان قرار می‌گیرد که بصورت آنلاین می‌توانید ربات تلگرامی خود را کنترل کنید . در صورت تمایل می‌توانید افراد دیگری را نیز برای کنترل ربات تلگرامی خود به پنل مدیریتی معرفی کنید.

واضح است که قیمت پایین و سرعت اجرا در این موارد همواره مناسب حال کسب و کارهای کوچک است اما توصیه ما برای کسب و کارهای متوسط و بزرگ استفاده از برنامه نویسی ربات تلگرام – هوشمند و نصب و راه اندازی و پشتیبانی آن، بر روی سرورها و بانک های اطلاعاتی کسب و کار شماست

علت محبوبیت تلگرام چیست؟

تلگرام یک پیام‌رسان چندسکویی متن باز رایگان و بسیار محبوب در ایران است. این پیام رسان بعد از وایبر مورد علاقه بسیار زیاد ایرانی ها قرار گرفت و با توجه به استقبال روز افزون توانسته تا امروز میلیون ها کاربر را جذب خود نماید. از امکانات بسیار ویژه این پیام رسان، می توان به چند مورد زیر اشاره کرد.

 • استیکرهای سفارشی
 • گروه های بحث ۲۰۰۰۰ نفره
 • کانال های بدون محدودیت (گروه هایی که فقط مدیران می توانند پیام بگذارند)
 • پست های رمزنگاری شده دو نفره
 • ارسال انواع فیلم، تصویر، موسیقی و فایل
 • ابزار پخش توکار موسیقی
 • منبع باز بودن به همراه امنیت بسیار بالا
 • ارائه API رایگان برای تولید بات های هوشمند

تلگرام با توجه به ارائه نسخه های مبتنی بر ویندوز PC، ویندوز موبایل، اندروید، اپل و نسخه مبتنی بر وب توانسته است حجم وسیعی از مخاطبین را جذب خود نماید. تلگرام همچنین سورس کدهای کلاینت اندروید، iOS، وب و نسخه دسکتاپ خود را در اینجا به صورت متن باز ارائه کرده است. این کار کمک شایانی به برنامه نویسان در ارائه برنامه های جانبی برای تلگرام کرده است. تلگرام با ارائه API مخصوص، امکان تولید و سفارشی سازی ربات های هوشمند / Bot های مبتنی بر پیام رسان خود را ارائه داده است.

طراحی و برنامه نویسی نرم افزارهای تحت وب

نرم افزار تحت وب چیست ؟

نرم افزارهای تحت وب یا Web based نوعی از نرم افزارهای کلاینت و سرور است. دسترسی به این نوع نرم افزارها با استفاده از Browser های مرسوم یا همان مرورگرها مانند(گوگل کروم، فایر فاکس، اپرا، اکسپلورر) قابل انجام است.

مختصری از تفاوت های نرم افزارهای ویندوزی و سیستمی با نرم افزارهای تحت وب:

نرم افزارهای تحت سیستم عامل (windows,linux,macOS و …) مزایای زیادی دارند. البته در کنار این مزایا محدودیت‌های زیادی هم دارند. مشکلاتی نظیر ارتباط، یکسان سازی بانک داده، اتصال پیچیده و پرخطای سرور به کلاینت، پرتابل نبودن، مراحل سخت نصب، حجم زیاد، عدم امکان تغییر در نرم افزار بعد از ارایه و بسیاری مشکلات دیگر … که در بخش برتری نرم افزارهای تحت وب به تفصیل شرح داده ایم.

نرم افزارهای تحت وب به دلیل پرتابل بودن از همه جا و تحت هر شرایط قابلیت استفاده ساده‌ترین حالت ممکن را به ما ارایه می‌کنند. در واقع، تمامی مشکلاتی که در نرم افزارهای عادی وجود دارد در این نوع نرم افزارها پوشش داده شده است.

به جرات میتوان گفت بهترین گزینه برای طراحی و ساخت نرم افزارهای سازمانی، اداری وشرکتی به شیوه تحت وب می‌باشد.

مزایا و ویژگی های نرم افزارهای تحت وب :
 • برای انجام نرم افزارهای تحت وب به هیچ فرآیند پیچیده‌ای برای پیاده سازی در شرکت‌ها و سازمان‌های بزرگ نیاز نیست. یک مرورگر وب (web browser) آن چیزی است که مورد نیاز است.
 • نرم افزارهای تحت وب عموما نیاز به هیچ فضای حافظه برای استفاده در سیستم های کاربران (clients) ندارد. همچنین بدون نیاز به نصب هیچ برنامه ای نرم افزار اجرا می‌شود..
 • کاربران (clients) هیچ گاه نیازی به فرآیند به روز رسانی ندارند. زیرا آخرین تغییرات در سرور (server) مرکزی پیاده سازی می شود.
 • نرم افزارهای تحت وب به سادگی با خدمات مبتنی بر وب (مانند ایمیل) یکپارچه و هماهنگ می‌شوند.
 • با توجه به سازگاری مرورگرهای وب (web browser)، سیستم های عامل در اغلب موارد (ویندوز، مکینتاش، لینوکس و …) هیچ مشکلی با اجرای نرم افزارهای تحت وب نخواهند داشت.
 • نرم افزارهای تحت وب سریع تر اجرا شده و با ایجاد سطوح دسترسی بهتر مدیریت می شوند.
 • داده‌ها در فضای امن نگهداری شده و با هزینه کم انتشار می‌یابند.
 • قابلیت استفاده خارج از شبکه و داخل شبکه (بدون مرز جغرافیایی) را دارند. همچنین می‌توانند با دیگر بانک‌های اطلاعاتی داخل شبکه ارتباط برقرار کنند.
 • نرم افزارهای تحت وب چند كاربره بوده و به تعداد نامحدود کاربر می‌توانند از آن استفاده کنند.
 • با درنظرگرفتن سهولت دسترسی و استفاده و همچنین پرتابل بودن نرم افزارهای تحت وب، باعث بالا رفتن سرعت و افزایش راندمان کاری می‌شوند.
 • به دلیل قابلیت اجرای هرگونه پردازش و محتوا می توانند چندمنظوره باشند.
 • بادرنظرگرفتن این موضوع که نرم افزارهای تحت وب براساس نیاز به صورت اختصاصی طراحی می‌شوند، قابلیت‌های ظاهری و طراحی بیشمار و نامحدودی دارند.
فرآیند طراحی :

شناسایی

در نخستین مرحله از فرایند طراحی سایت، آژانس دیجیتال ریتم به شناسایی حوزه فعالیت مشتری، مخاطبان سایت مورد نظر وی و تعریف دقیق از اهداف مشتری برای طراحی سایت می پردازد. به نحوی که هم طراح سایت و هم مشتری درک روشنی از محدوده پروژه و فرایند تکمیل آن داشته باشند.

طراحی ابتدایی

در این مرحله برنامه نویسان  آژانس دیجیتال ریتم طرح اولیه سایت را که منعکس کننده پوسته گرافیکی، تصاویر و ایده هایی در مورد ساختار سایت است، ایجاد می‌کنند و صورت کلی سایت را به مشتری ارائه می‌نمایند و نظرات مشتری را برای در نظر گرفتن انتظارات وی جویا می‌شوند.

جزئیات سایت

منظور پیشبرد اهداف و ارتقاء جریان طراحی سایت، طرح اولیه با توجه به ورودی های مشتری، توسط کارشناسان  آژانس دیجیتال ریتم مورد استفاده و آزمایش قرار می‌گیرد و صفحات سایت به صورت ابتدایی از نظر اندازه، ظاهر گرافیکی، جایگاه محتوای سایت و نحوه چینش آن به کرات مورد کنترل قرار می‌گیرد.

توسعه

در این مرحله کدها، مطالب، تصاویر بر روی سرور  آژانس دیجیتال ریتم آماده می شود و پایگاه داده‌ها و گرافیک سایت به همراه کدهای نوشته شده به منظور اطمینان از سرعت مطلوب سایت مورد بررسی قرار می‌گیرد.

اشکال گیری و آزمایش قابلیت استفاده از سایت

گام بعدی  آژانس دیجیتال ریتم، تست سایت طراحی شده در محیط تولید می‌باشد و تمام قابلیت‌هایی که کاربر در ضمن ارتباط با سایت به آن نیازمند است مورد کنترل قرار می‌گیرد. در این مرحله از فرآیند طراحی سایت،  آژانس دیجیتال ریتم بیشترین ارتباط را با مشتری به منظور حصول اطمینان از انطباق سایت طراحی شده با انتظارات وی، برقرار می‌کند.

پیاده سازی

در آخرین مرحله از فرایند طراحی سایت پیاده سازی وب سایت بر روی فضای میزبانی مشتری و پیکربندی آن توسط متخصصین  آژانس دیجیتال ریتم صورت می گیرد.

استفاده از این نرم افزارها چه فایده‌ای دارد ؟

یکی از بزرگترین مزیت‌های استفاده از نرم افزارهای تحت وب، کم کردن بسیار زیاد هزینه‌ها و نیروی انسانی می‌باشد. یکی دیگر از این فواید استفاده آسان و کنار گذاشتن کامل کاغذ بازی‌های متداول سازمانی و شرکتی است. سرعت و سادگی در انجام کارها به همراه صرفه جویی مالی چیزی نیست که به سادگی بتوان از کنارش گذشت.

چه نرم افزارهایی را میتوان به صورت تحت وب طراحی نمود ؟

تمامی نرم افزارهای سازمانی، اداری و شرکتی و همینطور نرم افزارهای سرگرمی و روزمره را می‌توان به شیوه تحت وب و با بالاترین کیفیت پیاده کرد. به دلیل قابلیت‌های بسیار زیاد وب، در حال حاضر بسیاری از نرم افزارهای اداری در سراسر دنیا بجای ارایه سیستم عاملی، به صورت تحت وب طراحی می‌شوند. با این کار می‌توانند با استفاده از امکانات منحصر به فرد وب به کاملترین شکل ممکن خدماتشان را ارایه دهند.

نمونه ای از نرم افزارهایی که می‌توان تحت وب اجرا کرد :

 1. نرم افزار حسابداری
 2. نرم افزار انبارداری
 3. نرم افزار کارکنان (پرسنلی)
 4. نرم افزار ثبت نام و مدیریت حساب ها
 5. نرم افزارهای محاسباتی
 6. دفتر کار مجازی کارمندان
 7. نرم افزارهای اطلاعاتی و محتوا محور
 8. نرم افزار مستندسازی و گزارش گیری
 9. پورتال های درون سازمانی
 10. نرم افزار اتوماسیون اداری
 11. نرم افزار پیام رسان
 12. پرتال مشتریان
 13. نرم افزار مانیتورینگ و مدیریت دوربین‌های راه دور
 14.  و……………..

رفتن به نوار ابزار